Archive for the ‘bankier’ Category

Opis dobra bądź usługi w biznesplanie

Istotą prowadzenia własnej firmy jest oferowanie klientom dóbr, produktów bądź usług. Dlatego też biznesplan, nie może skupiać się jedynie na analizie rynkowej, czy marketingu, ale przede wszystkim na istocie oferowanego produktu. Zresztą bez niego, określenia przedmiotu działalności przedsiębiorstwa, będzie bardzo trudno, zaplanować działania marketingowe czy przeprowadzić analizę SWOT. Opis produktu najlepiej zacząć od sposobu jego wytwarzania, w przypadku usługi, dobrze będzie zaś wyjaśnić dokładnie na czym ma polegać. Jakie środki mają być użyte w celu realizacji danej usługi. Gdy dokładnie zapoznaliśmy potencjalnego inwestora z typem produktu, warto wskazać jego mocne strony. Dlaczego będzie on bardziej konkurencyjny, warto udowodnić jego przewagę faktami, najlepiej gdy będą to obliczenia, choć może to być też zwykła ankieta, która wykazuje, zapotrzebowanie na tego typu produkt. Opisując produkt, warto dokładnie przedstawić sposób wytwarzania, wszystkie etapy, które wpływają na jego ostateczny wygląd. Nie zapędzajmy się jednak daleko, pisząc w sposób bardzo specjalistyczny, gdyż nie każdy odbiorca będzie w stanie zrozumieć sposób wytwarzania na przykład wiatraków. Warto w biznesplanie zamieścić informacje dotyczące dalszego rozwoju opisywanego przedmiotu działalności. Jeśli zaś oferujmy bardzo wiele produktów, wskażmy taki, który stanowi dla nas podstawę, jest kluczowym elementem.

Opisowa część biznesplanu

Biznesplan zazwyczaj powinien zawierać dwie, główne wyróżniające się części. Pierwsza z nich jest częścią opisową. Jak sama nazwa wskazuje musimy opisać firmę, załączyć wszystkie dane kontaktowe, przedstawić, krótko historię firmy, jej rok powstania, bądź tez od kiedy ma zostać zarejestrowana. W tym fragmencie, zawsze korzystnie jest wskazać potencjalne sukcesy, jakie przedsiębiorca odnosił na polu biznesowym. Jeśli oczywiście takie były. Część opisowa to również informacja o samym pomyśle na biznes, czyli przedmiocie działalności. Trzeba napisać czego dotyczył będzie nasz biznes, czy będzie to restauracja, salon kosmetyczny, a może punkt autonaprawy. Pamiętajmy też, nie każdy specjalista od Unijnych dotacji, czy bankowiec, będzie specjalistą z dziedziny, w której prosperować ma nasz biznes. Dlatego nigdy nie piszemy zawiłym fachowym językiem, zawsze starajmy się przedstawić nawet najbardziej zawiłe zagadnienie, jak najprościej. Odbiorca, musi przede wszystkim rozumieć na czym polegać ma biznes, a zatem biznesplan musi być napisany w sposób zrozumiały. Dobry biznesplan, nie obędzie się bez analizy SWOT. Najprościej rzecz ujmując analiza SWOT dotyczy przede wszystkim szans na powodzenie naszego biznesu, oraz potencjalnych zagrożeń. Pod uwagę trzeba wziąć otoczenie właściwie otoczenie firmy. Tak naprawdę, każdy z nas wyposażony w minimalną wiedzę ekonomiczną nie powinien mieć trudności z napisaniem dobrego biznesplanu.

Cel biznesplanu

Biznesplan jest sformalizowanym pomysłem na biznes, dzięki, któremu, możemy się upewnić czy nasze przedsięwzięcie będzie miało szansę powodzenia. W trakcie realizacji samego projektu, będzie też czymś w rodzaju wyznacznika po, którego zawsze w razie wątpliwości będziemy mogli sięgnąć. Na podstawie dobrego biznesplanu, z łatwością można wysunąć wnioski, czy przedsiębiorstwo będzie przynosiło zysk, cz wręcz odwrotnie. Po za tym, co najważniejsze, już wcześniej będziemy przygotowani na potencjalne pułapki, niepowodzenia. Dzięki dobremu biznesplanu, łatwiej nam będzie je omijać. Wszelkie przeszkody, które mogą pojawić się na naszej drodze do sukcesu, nie będą dla nas tajemnicą, jeśli biznesplan, już wcześniej je przewidział. Biznesplan najczęściej pisany jest w celu przyznania dotacji, bądź kredytu. To od jego poziomu, zależy czy pieniądze będą nam przyznane. Właściwie, jeśli dysponujemy dobrym pomysłem na biznes, posiadamy niewielką wiedzę z dziedziny, ekonomi i czy nawet zarządzania i marketingu, z powodzeniem możemy napisać taki biznesplan, który przekona każdego inwestora. Biznesplan, nie może też obiecywać gruszek na wierzbie, jednak ma być napisany tak by przekonywał o tym, że nasz pomysł ma szansę na sukces. Najlepiej podać jak najwięcej argumentów za tym, że biznes będzie przynosił dochód. Gdy staramy się o dochód, warto razem z bankiem opracować wspólny biznesplan, większość banków, jest otwarta na tą formę współpracy.

Biznesplan – streszczenie

W celu pozyskani środków finansowych na otwarcie i rozwój własnego przedsiębiorstwa, często wielu przedsiębiorców musi stworzyć biznes plan. Najlepiej gdy, jest on tak skonstruowany, że przekona nie tylko potencjalnych inwestorów o powodzeniu naszego przyszłego biznesu, ale również nas samych, będzie dla nas pomocą. Tym bardziej warto stworzyć indywidualny biznesplan dla naszego przedsiębiorstwa, nawet jeśli nie staramy się o dotacje, gdyż posiadamy zgromadzone już wcześniej środki własne. Jeszcze większą pomocą dla nas, będzie opatrzenie biznes planu opiniami specjalistów. Biznes plan, będzie wtedy bardziej profesjonalny, zapewni też nam przewagę na konkurencją, wyposażoną w tradycyjne biznes plany, jeśli staramy się o dotację. Jak zatem powinien wyglądać dobry biznes plan? Zacznijmy od początku, na wstępie powinno być umieszczone streszczenie. Streszczenie, z reguły zawiera ogólny zarys całego przedsięwzięcia, ideę projektu, oraz opisanie dalszych rozdziałów. Dobre streszczenie można przyrównać do fundamentów, to właśnie na ich podstawie, można rozwinąć dalsze rozdziały. Streszczenie powinno być zwięzłe, zawierać musi tylko niezbędne informacje, nie warto rozwijać wszystkich pomysłów. Na to będzie miejsce w dalszych rozdziałach, a streszczenie zadecyduje o tym, czy potencjalny odbiorca, będzie zachęcony do dalszego czytania, czy też nie. Czytanie, jak też zrozumienie całego tekstu, nie powinno nastręczać większych trudności, musi być łatwo przyswajalne.

Konstrukcja biznesplanu

Pamiętajmy, że starając się o pieniądze i przedstawiając swój biznesplan inwestorom, czy tez instytucjom finansowym, nie możemy pomijać tak ważnej rzeczy jaką jest streszczenie. Nie zawsze doradcy bankowi czytają bowiem cały projekt, tym bardziej gdy mają takich do przejrzenia setki. Często ograniczają się jedynie do streszczenia, i to od niego zależy czy rozejdą dalej. Trzeba w nim opisać to wszystko, o czym będziemy pisać w dalszych rozdziałach, zawrzeć wszystkie najistotniejsze fakty i informacje, napisane prostym językiem. Później można przejść do ogólnej charakterystyki firmy, oraz produktu, czy też usług jaką ma ona świadczyć. Ten punktowi dobrze będzie poświęcić jak najwięcej uwagi, jak najobszerniej opisać dobra jakie produkowane, poczynając od sposobu wytwarzania, a kończąc na zapotrzebowaniu na to dobro. Profesjonalny biznesplan, powinien zawierać także informacje o pracownikach firmy, nie tylko o samym przedsiębiorcy. Warto dokładnie opisać ich kwalifikacje, ich rolę jaką spełniają w firmie, wysokość wynagrodzenia. Na pewno każdy też słyszał o analizie SWOT, czyli o szansach i zagrożeniach przedsiębiorstwa, jest to nieodłączna cześć każdego biznesplanu. Po za tym w zaistnieniu na rynku często konieczne jest użycie metod marketingowych, takich jak reklama. Najważniejszą częścią biznesplanu jest jednak analiza finansowa, w oparciu o cyfry, stajemy się bardziej wiarygodni. Trzy najważniejsze czynniki należy wziąć pod uwagę tworząc finansową część biznesplanu, czyli bilans, wysokość przychodów i wydatków, oraz środki pieniężne.

Kategorie
Sonda o zarobkach

Czy jesteś zadowolony ze swoich zarobków?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Najnowsze komentarze
 • anime6neko o Bezrobocie
  Niestety ostatnio wywalili mnie z pracy, ale nie dlatego że źle pracowałem ale dlatego ...
 • Joasia o Ebook lepszy od książki
  Czy ja wiem czy ebooki są fajniejsze od zwykłych książek, ja tam wole papierowe wydani...
 • Czatomo o Pomysły promocyjne w handlu elektronicznym
  Ja bardzo często sprzedaję przedmioty na aukcjach internetowych i zauważyłem, że bard...
 • Butibof o Praktyczny handel elektroniczny
  Aukcje internetowa to bardzo fajna inicjatywa, kiedyś dodawało się ogłoszenia w gazeta...
 • YareckiBiz o Dotacje na e-biznes
  Teraz bezzwrotne dotacje na e-biznes są już chyba nieaktualne i występują raczej w for...
czas na ekonomie dotacje na e biznes korzystna umowa kredytowa marketing w biznesplanie pozyskiwanie informacji a biznesplan praktyczny handel elektroniczny p 2 info bankier opinie konsumentow o handlu elektronicznym doskonala wymiana dzieki handlowi elektronicznemu jak odniesc efektywny sukces w handlu elektronicznym konsumpcja 2 0 pomysly promocyjne w handlu elektronicznym p 3 info bankier p 2 jakie sa perspektywy handlu elektronicznego maly tez moze byc wielki w swiecie handlu elektronicznego popularnosc handlu elektronicznego wzrasta handel elektroniczny wymaga specjalistycznych form promocji ebook lepszy od ksiazki p 4 info bankier p 3 o czym napisac ebooka jaka tematyka ebooka estetyka tworzonego ebooka grafika i zdjecia w ebooku pisanie dobrego ebooka p 5 info bankier p 4 czy warto napisac wlasnego ebooka rzeczywistosc a finanse co jest potrzebne ekonomisci przewiduja kiepska sytuacje bardziej kosztowny dla firm p 6 info bankier p 5 gorszy dla biznesu rynek kredytow 2011 coraz trudniej o kredyt rzeczywistosc zatrudnienie pracownika p 7 info bankier p 6 bezrobocie sklep w sieci zrownowazony rozwoj sztuka konwersacji wazne narzedzia p 8 info bankier p 7 konkursy nie tylko pomysl problemy z kredytami srodki inwestycyjne na e biznes jezyk biznesplanu p 9 info bankier p 8 bledy przy biznesplanie finansowa czesc biznesplanu zarzadzanie element biznesplanu biznesplan a cel przedsiebiorstwa analiza swot w biznesplanie p 10 info bankier p 9 opis dobra badz uslugi w biznesplanie opisowa czesc biznesplanu cel biznesplanu biznesplan streszczenie konstrukcja biznesplanu p 11 info bankier p 10 zadania biznesplanu limitowany internet warunki i czas trwania umow na internet mobilny oferta prepaid internet prepaid p 12 info bankier p 11 internet mobilny tani internet stacjonarny pakiety internetowe na telefony najtanszy internet mobilny najtanszy internet stacjonarny p 13 info bankier p 12 najtanszy internet raport z praktyki korzysci praktyki z uczelni gazetka szkolna p 14 info bankier p 13 staz z up gdzie szukac praktyka zagraniczna na turystyce wolontariat jak skorzystac z pomocy uczelni p 15 info bankier p 14 gdzie szukac rady skad wziac doswiadczenie wiedza tez sie liczy miejsce praktyk warunki praktyki p 16 info bankier p 15 praktyki obowiazkowe umowa o realizacje praktyki zabezpieczenia w postaci hipoteki kredyt na cztery katy raty stale czy malejace p 17 info bankier p 16 wybieramy kredyt hipoteczny analiza umowy kredytowej kredyt mieszkaniowy diabel tkwi w szczegolach dzieci zimowe sporty ubezpieczenie dodatkowe ubezpieczenie dzieci p 18 info bankier p 17 jak wybrac ubezpieczenie dla dziecka ubezpieczenie zdrowotne dla dzieci nieszczesliwy wypadek dziecka czy szkolne ubezpieczenie jest zawsze najlepsze euro 26 p 19 info bankier p 18 ubezpiecz swoje dziecko tuz po tym jak przyjdzie na swiat zabezpiecz dziecku przyszlosc ubezpieczenie posagowe dla dzieci ubezpiecz sie przed wyjazdem wakacyjne ubezpieczenie p 20 info bankier p 19 zadbaj aby wyjazd byl bezpieczny co daje podrozne ubezpieczenie ubezpieczenia na wakacje wakacyjne wyjazdy bezpieczenstwo i spokojna glowa przede wszystkim info bankier p 20