Archive for the ‘bankier’ Category

Najtańszy internet

Ostatnie przejścia w trakcie poszukiwania nowego operatora Internetu natchnęłyby mnie do pewnych rozważań. Jak znaleźć najbardziej korzystną ofertę? Pytanie, wydawać by się mogło – proste, prawie że prostackie. Praktyka pokazuje jednak, ze trzeba uwzględnić kilka zasadniczych poprawek.

Poprawka pierwsza – czy mój wymarzony provider obsługuje moją lokalizację? Pod tym pytaniem kryje się jądro problemu. Poszukując ciekawej oferty zabrnąłem w meandry mniejszych dostawców Internetu, działających na rynku lokalnym. Okazało się, że sama oferta jest całkiem interesująca, jednak gorzej z jej dostępnością, która obejmowała jedynie kilka (i tak niecałych) ulic z mojego miasta… zniechęcony, zabrałem się za dalsze poszukiwania.

Poprawka druga – ile neta potrzebujesz? Właśnie, całkiem poważne pytanie. Kiedy już znalazłem nienajgorszą ofertę u ogólnopolskiego operatora, który obsługiwał także moje miejsce zamieszkania, stanąłem przed tym zagadnieniem. Owszem, cena była bardzo interesująca, jednak transfer zupełnie niedostosowany do moich oczekiwań… Muszę przyznać, że dla osób niezbyt często korzystających z najtańszego Internetu byłaby to dobra oferta, jednak dla kogoś, kto potrzebuje szybkiego łącza – niedopuszczalna.

Poprawka trzecia – a może w pakiecie? Muszę przyznać, ze po ostatnim punkcie wróciłem do początku poszukiwań, ale właśnie wtedy zadzwonił konsultant z infolinii mojego dotychczasowego providera, z ofertą Internetu w korzystniejszej niż dotychczas cenie – ale z wybraną dodatkową usługą. Po początkowym oporze przemyślałem całe zagadnienie – i zgodziłem się. Dlaczego? Doszedłem do wniosku, że bez dostępu do Internetu z pewnością nie wytrwam, a najtańszy Internet nie zawsze oznacza wyłącznie najniższą opłatę. Trzeba pamiętać o podstawowej zasadzie – korzystna cena, ale za dobrą jakość.

Raport z praktyki

Jak już było wcześniej wspomniane, na zakończenie swojej praktyki student jest zobowiązany napisać raport, który zostanie obejrzany przez obie strony organizujące praktykę, pracodawcę i uczelnię. Na podstawie informacji umieszczonych w raporcie praktyka studentowi może zostać zaliczona lub nie. Dokument raportu, do samodzielnego wypełnienia, można, podobnie jak poprzedni, również pobrać ze strony uczelni. Gotowy druk nie jest przesadnie rozbudowany. Znajdują się na nim miejsca do wypełnienia. Są to dane osobowe studenta – muszą znaleźć się takie dane, które pozwolą na identyfikację go na uczelni – imię i nazwisko, wydział na jakim studiuje, rok, kierunek studiów i numer albumu. Następnie podane są dane firmy, w której praktyka się odbywała i numer wcześniejszej umowy spisanej z tym pracodawcą. Najobszerniejsza część jest pozostawiona do samodzielnego wypełnienia i to właśnie część pozostawiona na studencki raport. Na pobranym dokumencie ta część zajmuje pół strony, ale jeżeli zachodzi potrzeba można ją oczywiście wydłużyć. Na dole pod sprawozdaniem podpisuje się student, a jeszcze niżej jego opiekun, który zaznacza że praktykę zaliczył bądź nie i jeżeli zaliczył to jaką ilość punktów kredytowych za nią przyznał.

Korzyści

Odbycie praktyk podczas studiów przynosi ogromne korzyści. Dlatego zalecane jest odbycie praktyk zarówno tych obowiązkowych, jak i nieobowiązkowych, takich, które sobie sam student znajduje. Główną korzyścią jest nabranie doświadczenia zawodowego. Wprawdzie początkowo jest ono w niewielkiej skali, ale jednak zawsze jest. Drugą korzyścią jest możliwość poznania pracy, którą ma się zamiar wykonywać. Czym innym jest uczenie się, czytanie, oglądanie filmów i budowanie sobie obrazu wymarzonej pracy przez ten pryzmat a czym innym jest poznanie, jak to wygląda naprawdę i jak działa. Podczas takiej weryfikacji można się zdziwić i pozytywnie i negatywnie. Przy okazji podczas praktyki możemy też rozszerzyć nasze przyszłe zawodowe zainteresowania, po prostu możemy odkryć że przydatne są umiejętności i wiedza, których nawet nie spodziewaliśmy się, że możemy je móc zastosować w praktyce. Praktyki przydają się w pracy. Nierzadko zdarza się, że podczas odbywania praktyk w jakieś instytucji damy się poznać jako dobrzy pracownicy i po praktykach może nam zostać zaproponowany staż lub praca w tej firmie. Dlatego podczas odbywania praktyk nie lekceważmy swoich obowiązków.

Praktyki z uczelni

W artykule opowiadającym o tym, jakie dokumenty należy dostarczyć na uczelnię opisano, jak przebiega pierwszy etap załatwiania sobie samodzielnie praktyki. Po złożeniu opisanych tam dokumentów należy odebrać skierowanie. W zależności od uczelni i jej organizacji może to być następnego dnia lub nieco później, najczęściej jednak jest dość szybko. Odbiera się je różnie, najczęściej tam gdzie się składało i może to być dziekanat wydziału lub jakaś centralna jednostka sterująca karierą studentów (może to być biuro karier). Po odebraniu skierowania trzeba z nim się udać do pracodawcy, z którym się rozmawiało, zanieść mu zaświadczenie i ustalić szczegóły odbywanej praktyki. W czasie, który był ustalony i podany w dokumentach, praktyka musi być odbyta. Po jej zakończeniu należy od opiekuna praktyk, lub z działu kadr dostać zaświadczenie, że się praktykę odbyło i takie z kolei zaświadczenie przynieść na uczelnię. We własnym interesie najlepiej jest postarać się o otrzymanie jakiejś opinii (rzecz jasna pozytywnej) o tym, że się takie praktyki odbyło – opinii, którą można będzie potem przedstawić innym pracodawcom, jako swoje referencje.

Gazetka szkolna

Kiedyś, w prywatnej rozmowie, jedna z dziennikarek powiedziała, że do gazety (poważnej, jednej z większych w regionie) przyjęto ją dlatego, że wcześniej pisała do gazetki parafialnej. I na tym właśnie polega potęga praktyk. Jeżeli ma się praktykę w jakiejś pracy, chociażby mało znaczącej i na niewielką skalę, to jednak zawsze może pomóc w znalezieniu sobie lepszej pracy. Dlaczego jest to takie użyteczne? Wiadomo, że osoba, która ma już jakąkolwiek praktykę w jakiejś pracy jest pewniejsza od innych – już wie na czym polega praca raczej tak łatwo nie zrezygnuje. Osoba, która nie ma w tej dziedzinie żadnej praktyki może się momentalnie zniechęcić, albo odpaść przy pierwszym większym niepowodzeniu. Wiadomo też, że osoba która ma jakąkolwiek praktykę najprawdopodobniej zetknęła się z sytuacjami wymagającymi od niej szybkiego reagowania i zrobienia czegoś, żeby uratować sytuację wydawałoby się beznadziejną. Taka osoba już mniej więcej wie, jakie są wymogi tej pracy i co w niej się robi. Poza tym była na tyle ambitna, że chciało jej się cokolwiek robić, w jakikolwiek sposób siebie realizować. Być może to oznacza, że taka praca jest jej pasją i stanie się w tym świetna.

Kategorie
Sonda o zarobkach

Czy jesteś zadowolony ze swoich zarobków?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Najnowsze komentarze
 • anime6neko o Bezrobocie
  Niestety ostatnio wywalili mnie z pracy, ale nie dlatego że źle pracowałem ale dlatego ...
 • Joasia o Ebook lepszy od książki
  Czy ja wiem czy ebooki są fajniejsze od zwykłych książek, ja tam wole papierowe wydani...
 • Czatomo o Pomysły promocyjne w handlu elektronicznym
  Ja bardzo często sprzedaję przedmioty na aukcjach internetowych i zauważyłem, że bard...
 • Butibof o Praktyczny handel elektroniczny
  Aukcje internetowa to bardzo fajna inicjatywa, kiedyś dodawało się ogłoszenia w gazeta...
 • YareckiBiz o Dotacje na e-biznes
  Teraz bezzwrotne dotacje na e-biznes są już chyba nieaktualne i występują raczej w for...
czas na ekonomie dotacje na e biznes korzystna umowa kredytowa marketing w biznesplanie pozyskiwanie informacji a biznesplan praktyczny handel elektroniczny p 2 info bankier opinie konsumentow o handlu elektronicznym doskonala wymiana dzieki handlowi elektronicznemu jak odniesc efektywny sukces w handlu elektronicznym konsumpcja 2 0 pomysly promocyjne w handlu elektronicznym p 3 info bankier p 2 jakie sa perspektywy handlu elektronicznego maly tez moze byc wielki w swiecie handlu elektronicznego popularnosc handlu elektronicznego wzrasta handel elektroniczny wymaga specjalistycznych form promocji ebook lepszy od ksiazki p 4 info bankier p 3 o czym napisac ebooka jaka tematyka ebooka estetyka tworzonego ebooka grafika i zdjecia w ebooku pisanie dobrego ebooka p 5 info bankier p 4 czy warto napisac wlasnego ebooka rzeczywistosc a finanse co jest potrzebne ekonomisci przewiduja kiepska sytuacje bardziej kosztowny dla firm p 6 info bankier p 5 gorszy dla biznesu rynek kredytow 2011 coraz trudniej o kredyt rzeczywistosc zatrudnienie pracownika p 7 info bankier p 6 bezrobocie sklep w sieci zrownowazony rozwoj sztuka konwersacji wazne narzedzia p 8 info bankier p 7 konkursy nie tylko pomysl problemy z kredytami srodki inwestycyjne na e biznes jezyk biznesplanu p 9 info bankier p 8 bledy przy biznesplanie finansowa czesc biznesplanu zarzadzanie element biznesplanu biznesplan a cel przedsiebiorstwa analiza swot w biznesplanie p 10 info bankier p 9 opis dobra badz uslugi w biznesplanie opisowa czesc biznesplanu cel biznesplanu biznesplan streszczenie konstrukcja biznesplanu p 11 info bankier p 10 zadania biznesplanu limitowany internet warunki i czas trwania umow na internet mobilny oferta prepaid internet prepaid p 12 info bankier p 11 internet mobilny tani internet stacjonarny pakiety internetowe na telefony najtanszy internet mobilny najtanszy internet stacjonarny p 13 info bankier p 12 najtanszy internet raport z praktyki korzysci praktyki z uczelni gazetka szkolna p 14 info bankier p 13 staz z up gdzie szukac praktyka zagraniczna na turystyce wolontariat jak skorzystac z pomocy uczelni p 15 info bankier p 14 gdzie szukac rady skad wziac doswiadczenie wiedza tez sie liczy miejsce praktyk warunki praktyki p 16 info bankier p 15 praktyki obowiazkowe umowa o realizacje praktyki zabezpieczenia w postaci hipoteki kredyt na cztery katy raty stale czy malejace p 17 info bankier p 16 wybieramy kredyt hipoteczny analiza umowy kredytowej kredyt mieszkaniowy diabel tkwi w szczegolach dzieci zimowe sporty ubezpieczenie dodatkowe ubezpieczenie dzieci p 18 info bankier p 17 jak wybrac ubezpieczenie dla dziecka ubezpieczenie zdrowotne dla dzieci nieszczesliwy wypadek dziecka czy szkolne ubezpieczenie jest zawsze najlepsze euro 26 p 19 info bankier p 18 ubezpiecz swoje dziecko tuz po tym jak przyjdzie na swiat zabezpiecz dziecku przyszlosc ubezpieczenie posagowe dla dzieci ubezpiecz sie przed wyjazdem wakacyjne ubezpieczenie p 20 info bankier p 19 zadbaj aby wyjazd byl bezpieczny co daje podrozne ubezpieczenie ubezpieczenia na wakacje wakacyjne wyjazdy bezpieczenstwo i spokojna glowa przede wszystkim info bankier p 20