Ubezpiecz swoje dziecko tuż po tym jak przyjdzie na świat

Agencje ubezpieczeniowe oferują bardzo szeroki katalog produktów ubezpieczeniowych, które pozwolą zabezpieczać nasze zdrowie, życie oraz komfort codziennego życia. Wiele z nich dedykowanych jest nawet dla małych dzieci. Mamy tu przede wszystkim na myśli ubezpieczenia zdrowotne, gwarantujące naszym dzieciom prywatną opiekę medyczną pod kontrolą najlepszych specjalistów. Takie ubezpieczenie jest więc świetnym pomysłem już na pierwsze lata życia dziecka, który zdecydowanie ułatwi nam troskę o jego zdrowie oraz prawidłowy wzrost. Lekarze pediatrzy zatrudnieni w prywatnych klinikach oraz dostępny tam sprzęt do badań są najlepszą gwarancją jakości. Warto również zastanowić się nad wykupieniem dla dziecka polisy ubezpieczeniowej, która za kilkanaście lat będzie głównym źródłem finansowania jego edukacji. I takich ofert na rynku nie brakuje. Jeśli pomyślimy o wykupie tego rodzaju polisy wcześnie, kiedy nasza pociecha nie zacznie jeszcze dobrze chodzić, sprawimy mu tym sposobem doskonały prezent pozwalający bez obaw wkroczyć w dorosłe życie i otwierając mu możliwość poważnej inwestycji w swój rozwój osobisty. Jak więc widać z przytoczonych tu przykładów, naprawdę warto inwestować w polisy ubezpieczeniowe dla małych dzieci. To doskonała perspektywa na ich przyszłe dostanie, a przede wszystkim szczęśliwe życie.

Zabezpiecz dziecku przyszłość

W czasach coraz bardziej rozległego kryzysu finansowego oraz bardzo niepewnej przyszłości, każdy odpowiedzialny rodzic, którego stać na odłożenie choćby kilkudziesięciu złotych na miesiąc, powinien zadbać o przyszłość finansową swoich dzieci. Mamy tutaj na myśli inwestycję w polisę ubezpieczeniową na przyszłą edukację oraz ubezpieczenie „posagowe” – wypłacane wtedy, kiedy nasza latorośl rozpoczyna dorosłe życie. Wbrew pozorom, na rynku ubezpieczeniowym istnieje wiele tego typu rozwiązań i cieszą się one coraz większą popularnością – szczególnie wśród młodych rodziców, czy dziadków. Wpłacając po kilkadziesiąt złotych miesięcznie na taką polisę, po kilkunastu latach robi się z tego dość okrągła sumka, która wystarcza na opłaceniu dziecku studiów, czy też dołożenie sporego zastrzyku funduszy do kupowanego właśnie mieszkania. Te zbierane na polisie ubezpieczeniowej pieniądze z pewnością przydadzą się każdemu wchodzącemu w życie młodemu człowiekowi. Jeśli więc jesteśmy szczęśliwymi rodzicami małych dzieci, odwiedźmy naszych agentów ubezpieczeniowych i zapytajmy o najkorzystniejsze możliwości zapewnienia im spokojnej przyszłości, a za dziesięć, czy dwadzieścia lat zyskamy dozgonną wdzięczność naszych synów oraz córek oraz pewność, że z dobrym startem poradzą sobie w przyszłym życiu bez żadnych problemów.

Ubezpieczenie posagowe dla dzieci

Rodzice i dziadkowie, chcąc zapewnić swoim dzieciom dobry start w dorosłe życie, powinni już w momencie, kiedy dziecko zaczyna raczkować pomyśleć o dobrym zabezpieczeniu jego przyszłych finansów. Idealnym rozwiązaniem jest tutaj tak zwane ubezpieczenie posagowe, a więc kapitał gromadzony przez kilkanaście lat, a następnie wypłacany dorosłemu już dziecku w momencie, kiedy osiągnie ono określony wiek. Rodzice najczęściej prezentują takie ubezpieczenie w momencie, w którym ich syn, lub córka kończą 18 lat, uzyskują dyplom ukończenia wyższej uczelni, lub wstępują w związek małżeński. Ideą stojącą za takim ubezpieczeniem jest podarowanie swojemu dziecku określonych funduszy, które ułatwią mu rozpoczęcie nowej drogi życiowej. W sytuacji, gdy walczymy z kryzysem gospodarczym, a młodym ludziom coraz trudniej o dobrą pracę w obliczu wzrastającego nieustannie bezrobocia. Kapitał na start w wysokości kilkunastu, czy kilkudziesięciu tysięcy, pozwoli młodzieży na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, czy też na zakup mieszkania. A to już dobry początek i jakaś perspektywa na przyszłe dostatnie życie. Ze względu na wymienione powyżej atuty ubezpieczenie posagowe zyskuje coraz więcej zwolenników i jest często wybieraną przez młodych rodziców opcją zapewniającą ich dzieciom stabilną przyszłość.

Ubezpiecz się przed wyjazdem

Lato to okres, w którym intensywność oraz częstotliwość naszych podróży zwiększa się wielokrotnie. Wynika to z dwóch czynników: pierwszym z nich jest po prostu piękna pogoda i długie dni, sprzyjające organizowaniu długich wycieczek, czy weekendowych wyjazdów w góry. Drugim, jest sezon wakacyjno – urlopowy. Planując tego typu wyjazd, warto zadbać o to, aby odbył się z pełnym poszanowaniem zasad bezpieczeństwa, oraz aby w jego trakcie żadne komplikacje nie zepsuły nam urlopowego wyjazdu. Podstawą jest tu dobrze dobrany pakiet ubezpieczeniowy – obejmujący zarówno ubezpieczenie samochodowe, jak i zdrowotne. Na kilka tygodni przed dłuższym wyjazdem, warto więc spotkać się z agentem ubezpieczeniowym i poprosić go o podsunięcie najbardziej efektywnego oraz rozsądnego finansowo rozwiązania, które pozwoli ze spokojną głową wyjechać i zostawić wszystkie problemy w domu. Dzięki temu, jeśli w trakcie wyjazdu pojawi się jakakolwiek awaryjna sytuacja, nasz ubezpieczyciel pomoże nam ją błyskawicznie rozwiązać, a my będziemy mogli się cieszyć spokojnym i przyjemnym urlopem, bez jakichkolwiek komplikacji oraz zmartwień. Tylko takie, pozbawione jakichkolwiek stresów wakacje mają sens i przynoszą pożądany efekt – prawdziwy wypoczynek. Jeśli nie jest to możliwe – nie ma sensu ruszać się z domu i tracić pieniędzy!

Wakacyjne ubezpieczenie

Wyjeżdżając na wakacje, należy przewidzieć różne mogące wydarzyć się po drodze komplikacje. Pierwszą rzeczą, którą w tyj sytuacji należy zrobić jest spotkanie z agentem ubezpieczeniowym i wykup odpowiedniej polisy, która 90% nieprzewidzianych sytuacji rozwiąże w kilkadziesiąt minut. Wybierając takie wakacyjne ubezpieczenie, należy zwrócić uwagę na kilka jego elementów. Podstawą jest tu zakres świadczeń, jakimi jesteśmy objęci w razie jakiegokolwiek wypadku, czy nieprzyjemnej sytuacji, jaka może się przydarzyć w podróży. Warto więc dopytać, jak wysoka jest kwota ubezpieczenia zdrowotnego oraz wkład własny ubezpieczonego w pokrycie kosztów leczenia – często bowiem zdarza się, że firma ubezpieczeniowa pokrywa leczenie dopiero powyżej ustalonej w ogólnych warunkach ubezpieczenia kwoty. Warto również upewnić się, czy wykupowana polisa obejmuje kraje znajdujące się poza Unią Europejską – pamiętajmy, że na przykład Chorwacja – częsty cel podróży Polaków, w Unii już się nie mieści! Kolejnym kluczowym elementem, na który obowiązkowo należy zwrócić uwagę jest assistance- a więc pomoc współpracownika firmy ubezpieczeniowej na miejscu wypadku. Często jest to opcja dodatkowa, za którą klient ubezpieczyciela musi dodatkowo zapłacić. Wybór dobrego ubezpieczenia wakacyjnego jest kluczem do udanego urlopu, dlatego nie warto na takiej polisie oszczędzać i wybrać tę, która jest najlepsza.

Kategorie
Sonda o zarobkach

Czy jesteś zadowolony ze swoich zarobków?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Najnowsze komentarze
 • anime6neko o Bezrobocie
  Niestety ostatnio wywalili mnie z pracy, ale nie dlatego że źle pracowałem ale dlatego ...
 • Joasia o Ebook lepszy od książki
  Czy ja wiem czy ebooki są fajniejsze od zwykłych książek, ja tam wole papierowe wydani...
 • Czatomo o Pomysły promocyjne w handlu elektronicznym
  Ja bardzo często sprzedaję przedmioty na aukcjach internetowych i zauważyłem, że bard...
 • Butibof o Praktyczny handel elektroniczny
  Aukcje internetowa to bardzo fajna inicjatywa, kiedyś dodawało się ogłoszenia w gazeta...
 • YareckiBiz o Dotacje na e-biznes
  Teraz bezzwrotne dotacje na e-biznes są już chyba nieaktualne i występują raczej w for...
czas na ekonomie dotacje na e biznes korzystna umowa kredytowa marketing w biznesplanie pozyskiwanie informacji a biznesplan praktyczny handel elektroniczny p 2 info bankier opinie konsumentow o handlu elektronicznym doskonala wymiana dzieki handlowi elektronicznemu jak odniesc efektywny sukces w handlu elektronicznym konsumpcja 2 0 pomysly promocyjne w handlu elektronicznym p 3 info bankier p 2 jakie sa perspektywy handlu elektronicznego maly tez moze byc wielki w swiecie handlu elektronicznego popularnosc handlu elektronicznego wzrasta handel elektroniczny wymaga specjalistycznych form promocji ebook lepszy od ksiazki p 4 info bankier p 3 o czym napisac ebooka jaka tematyka ebooka estetyka tworzonego ebooka grafika i zdjecia w ebooku pisanie dobrego ebooka p 5 info bankier p 4 czy warto napisac wlasnego ebooka rzeczywistosc a finanse co jest potrzebne ekonomisci przewiduja kiepska sytuacje bardziej kosztowny dla firm p 6 info bankier p 5 gorszy dla biznesu rynek kredytow 2011 coraz trudniej o kredyt rzeczywistosc zatrudnienie pracownika p 7 info bankier p 6 bezrobocie sklep w sieci zrownowazony rozwoj sztuka konwersacji wazne narzedzia p 8 info bankier p 7 konkursy nie tylko pomysl problemy z kredytami srodki inwestycyjne na e biznes jezyk biznesplanu p 9 info bankier p 8 bledy przy biznesplanie finansowa czesc biznesplanu zarzadzanie element biznesplanu biznesplan a cel przedsiebiorstwa analiza swot w biznesplanie p 10 info bankier p 9 opis dobra badz uslugi w biznesplanie opisowa czesc biznesplanu cel biznesplanu biznesplan streszczenie konstrukcja biznesplanu p 11 info bankier p 10 zadania biznesplanu limitowany internet warunki i czas trwania umow na internet mobilny oferta prepaid internet prepaid p 12 info bankier p 11 internet mobilny tani internet stacjonarny pakiety internetowe na telefony najtanszy internet mobilny najtanszy internet stacjonarny p 13 info bankier p 12 najtanszy internet raport z praktyki korzysci praktyki z uczelni gazetka szkolna p 14 info bankier p 13 staz z up gdzie szukac praktyka zagraniczna na turystyce wolontariat jak skorzystac z pomocy uczelni p 15 info bankier p 14 gdzie szukac rady skad wziac doswiadczenie wiedza tez sie liczy miejsce praktyk warunki praktyki p 16 info bankier p 15 praktyki obowiazkowe umowa o realizacje praktyki zabezpieczenia w postaci hipoteki kredyt na cztery katy raty stale czy malejace p 17 info bankier p 16 wybieramy kredyt hipoteczny analiza umowy kredytowej kredyt mieszkaniowy diabel tkwi w szczegolach dzieci zimowe sporty ubezpieczenie dodatkowe ubezpieczenie dzieci p 18 info bankier p 17 jak wybrac ubezpieczenie dla dziecka ubezpieczenie zdrowotne dla dzieci nieszczesliwy wypadek dziecka czy szkolne ubezpieczenie jest zawsze najlepsze euro 26 p 19 info bankier p 18 ubezpiecz swoje dziecko tuz po tym jak przyjdzie na swiat zabezpiecz dziecku przyszlosc ubezpieczenie posagowe dla dzieci ubezpiecz sie przed wyjazdem wakacyjne ubezpieczenie p 20 info bankier p 19 zadbaj aby wyjazd byl bezpieczny co daje podrozne ubezpieczenie ubezpieczenia na wakacje wakacyjne wyjazdy bezpieczenstwo i spokojna glowa przede wszystkim info bankier p 20