O czym napisać ebooka

Tematyka Ebooka zdecydowanie musi nawiązywać do naszych zainteresowań, wiedzy i pasji. Tylko dzięki temu napiszemy wartościowy poradnik, który będzie miał szanse osiągnąć sukces i zarobić dla nas trochę pieniędzy. Najlepiej wypisać dziedziny, w których mamy doświadczenie. Możliwe, że właśnie ta lista zainspiruje nas do wymyślenia dobrego tytułu naszego Ebooka.

Tytuł musi być jednoznaczny, ale tajemniczy. Nie powinien zdradzać zbyt wielu szczegółów. Potencjalny czytelnik powinien być zaintrygowany tytułem. Dzięki temu być może zechce dowiedzieć się co konkretnie zawiera Ebook. To właśnie jest celem dobrego tytułu, przyciągnięcie czytelnika. Koniecznie musi nawiązywać do tematyki poradnika. Zboczenie z drogi i zmylenie potencjalnego klienta nie będzie dla nas dobre.

Nie śpieszmy się z decyzją. Tytuł Ebooka możemy wymyślić po zakończeniu jego pisania. W trakcie możemy poradzić się znajomych lub rodziny. Z pewnością każdy podsunie pewien pomysł. Dzięki temu będziemy mieli pokaźne pole manewru. Być może jeden z pomysłów będzie na tyle nam się podobał, że wykorzystamy go w naszym projekcie. Jeśli jednak nie, to poczekajmy trochę. Całkiem możliwe, że zupełnie przypadkiem wpadniemy na jakiś genialny pomysł, który wpłynie na sukces naszego Ebooka.

Jaka tematyka Ebooka

Najczęstszym błędem każdego kto zdecydował się na napisanie własnego Ebooka jest zły temat poradnika. Często jest to decyzja nieprzemyślana i spontaniczna. Aby nasz Ebook osiągnął oczekiwany sukces musi poruszać nowe, oryginalne i jeszcze nie wykorzystane tematu. Chyba, że stwierdzimy iż nasz poradnik będzie zawierał o wiele więcej przydatnych informacji. Musimy jednak w takiej sytuacji bardzo się postarać, aby przebić się na możliwie jak najwyższą pozycję w danej kategorii.

Obecnie jednym z najpopularniejszych tematów jest np. odchudzanie, sposoby zarabiania i techniki samodoskonalenia się. Łatwo się domyślić, że do napisania tego typu poradników jest potrzebna wiedza. Czy mimo iż nie znamy się na tego typu sprawach możemy napisać poradnik na ten temat ? Możemy. Jest jednak jeden warunek. Musimy zdobyć chociaż minimalną wiedzę, aby to co zawrzemy w Ebooku było zgodne z prawdą. Ta opcja jest mimo to nieopłacalna. Więcej czasu spędzimy na zdobywaniu wiedzy niż na napisanie poradnika. Powinniśmy więc skupić się na sprawach, na których dobrze się znamy.

Jak trafić z tytułem? To dość trudne pytanie. Są dwie opcje: można trafić z tytułem, ale poradnik będzie tak źle napisany, że nie będzie on chętnie czytany przez internautów oraz druga opcja – tytuł może być błahy i niechwytliwy jednak treść, która będzie zawierać prawdziwe i przydatne informacje może być chętnie czytana przez wielu ludzi. Ta druga opcja jest jednak dość rzadko spotykana, natomiast pierwsza nie powinna mieć w ogóle miejsca. Wzorcowy poradnik powinien charakteryzować się zarówno chwytliwym tytułem jak i dobrze napisaną treścią. Naszym celem jest stworzenie takiego idealnego poradnika.

Estetyka tworzonego ebooka

Jak rozmieścić grafikę w poradniku. Na pewno nie należy zamieszczać jej na jednej stronie. Powinna być ułożona równomiernie, wpleciona w treść. Nie przesadzajmy z ilością. Dobrze, gdyby na stronie A4 znajdowało się jedno zdjęcie co 2-3 kartki. Przepych jest zbędny i może zdezorientować czytelnika. Nie ozdabiajmy i nie przerabiajmy zdjęć jeśli nie ma takiej potrzeby. Grafika ma być przejrzysta i prosta.

Czy trzeba umieszczać swoje zdjęcie na pierwszej stronie ? Nie, to nie jest konieczne. Oczywiście jeśli nam na tym zależy to ta opcja jest dostępna. Pamiętajmy wtedy, że zdjęcie powinno być podobne do zdjęcia dowodowego.

Pamiętajmy, aby nie zmieniać kartek z białego na inny kolor, ponieważ będzie to wyglądało mało profesjonalnie i dziecinnie. Chyba, że posiadamy projekt kartki A4 np. ze wzorkiem na rogach kartki. To dodatkowo uatrakcyjni nasz poradnik.

Strzeżmy się plagiatów i kradzieży nie swoich zdjęć czy projektów okładek. Możemy mieć przez to wiele kłopotów. W naszym Ebooku muszą znaleźć się zdjęcia naszego wykonania bądź takie, których licencje wykupiliśmy między innymi przez Internet. Będziemy mieli nie tylko czyste sumienie, ale też spokojne życie. Nie ściągajmy zdjęć z wyszukiwarki gogle, ponieważ nie znamy licencji, która może bądź nie upoważniać nas do wykorzystania fotografii do celów komercyjnych. Najlepiej więc posiadać własną grafikę lub wykupioną licencje na poszczególne zdjęcia.

Grafika i zdjęcia w Ebooku

Przeważnie jest tak, że człowiek ocenia książkę po okładce. Wiadomo, że takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, bo przecież liczy się treść a nie wygląd. Jednakże musimy mieć świadomość, że zachodzą one bardzo często i trzeba postarać się, aby oprawa graficzna była równie dobra co treść poradnika. Zalicza się do tej grupy zarówno okładkę jak i zdjęcia lub wykresy. To one właśnie mogą zadecydować czy potencjalny klient zdecyduje się jednak na zakup naszego Ebooka.

Jeżeli nie mamy talentu do grafiki komputerowej to powinniśmy zlecić wykonanie okładki osobie, która ma w tej dziedzinie jakieś doświadczenie. Nie da się ukryć, że właśnie okładka będzie świadczyć o wartości poradnika. Zadbana, tematyczna i estetyczna będzie sprawiała pozytywne wrażenie. O to właśnie w tym wszystkim chodzi. Grafikę możemy wykorzystać do pozyskania klientów, więc warto o nią zadbać. Okładka powinna być chwytliwa, ale niezbyt natrętna. Najlepiej, gdyby intrygowała klientów i zachęcała do dalszego poznania Ebooka. Jej opracowanie najlepiej zostawić profesjonaliście, który nie tylko wymyśli, ale wykona odpowiednią grafikę.

W poradnikach Ebook rzadko spotykamy zdjęcia. Aby wyróżnić się z tłumu powinniśmy zmienić tradycję i zamieścić w nim kilka wartościowych zdjęć lub wykresów. Zdjęcia możemy kupić w Internecie lub wykonać je sami. Natomiast wykresy wykonać możemy w specjalnych programach np. w jednym z programów pakietu biurowego. Nie zajmie nam to zbyt wiele czasu, ale za to przyniesie pozytywne efekty podczas sprzedaży.

Pisanie dobrego ebooka

Kto nie powinien zabierać się za pisanie Ebooka? Na pewno osoba, która nie ma nic do powiedzenia na konkretny temat. Aby coś zostało sprzedane musi być dobrze wykonane, napisane. Nie wystarczy chęć zarobku. Trzeba stworzyć coś czego jeszcze nie było i coś co przyciągnie czytelników. Tak zwane „lanie wody” w tym przypadku się nie sprawdzi. Aby napisać poradnik dla ludzi trzeba posiadać prawdziwe informacje i przedstawić je w jasny i zrozumiały sposób.

Jeżeli spełniamy wszystkie warunki tj.: mamy czas, wiedzę i chęci to jak najbardziej powinniśmy zabrać się do napisania autorskiego Ebooka. Zajęcie to być może pochłonie trochę czasu, ale dochód z nasze pracy będzie tego wart. Nie trzeba się śpieszyć, ponieważ im lepiej napiszemy poradnik tym bardziej może być on pożądany przez internautów. Powinniśmy sprawdzić wszystkie błędy, a w szczególności przeczytać Ebooka od początku, obiektywnie go ocenić i poprawić ewentualne niedoskonałości.

Najgorszą rzeczą, która może zdemotywować człowieka do działania jest negatywna opinia innych. Nie możemy sugerować się tylko i wyłącznie zdaniem innych, szczególnie tymi negatywnymi. Wielu ludzi pisząc Ebooka nie przykłada się do pracy, źle reklamuje swój produkt bądź po prostu zabrakło mu chęci i czasu na dokończenie tego co zaczął. My powinniśmy skupić się na pozytywach. Najważniejsze jest wierzyć we własne możliwości.

Tak więc każdy powinien zastanowić się nad swoimi zainteresowaniami, wiedzą. Powinien odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy jestem w stanie napisać wartościowy poradnik i sprzedać go ludziom. Jeśli tak – nie czekajmy dłużej i zacznijmy tworzyć.

Kategorie
Sonda o zarobkach

Czy jesteś zadowolony ze swoich zarobków?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Najnowsze komentarze
 • anime6neko o Bezrobocie
  Niestety ostatnio wywalili mnie z pracy, ale nie dlatego że źle pracowałem ale dlatego ...
 • Joasia o Ebook lepszy od książki
  Czy ja wiem czy ebooki są fajniejsze od zwykłych książek, ja tam wole papierowe wydani...
 • Czatomo o Pomysły promocyjne w handlu elektronicznym
  Ja bardzo często sprzedaję przedmioty na aukcjach internetowych i zauważyłem, że bard...
 • Butibof o Praktyczny handel elektroniczny
  Aukcje internetowa to bardzo fajna inicjatywa, kiedyś dodawało się ogłoszenia w gazeta...
 • YareckiBiz o Dotacje na e-biznes
  Teraz bezzwrotne dotacje na e-biznes są już chyba nieaktualne i występują raczej w for...
czas na ekonomie dotacje na e biznes korzystna umowa kredytowa marketing w biznesplanie pozyskiwanie informacji a biznesplan praktyczny handel elektroniczny p 2 info bankier opinie konsumentow o handlu elektronicznym doskonala wymiana dzieki handlowi elektronicznemu jak odniesc efektywny sukces w handlu elektronicznym konsumpcja 2 0 pomysly promocyjne w handlu elektronicznym p 3 info bankier p 2 jakie sa perspektywy handlu elektronicznego maly tez moze byc wielki w swiecie handlu elektronicznego popularnosc handlu elektronicznego wzrasta handel elektroniczny wymaga specjalistycznych form promocji ebook lepszy od ksiazki p 4 info bankier p 3 o czym napisac ebooka jaka tematyka ebooka estetyka tworzonego ebooka grafika i zdjecia w ebooku pisanie dobrego ebooka p 5 info bankier p 4 czy warto napisac wlasnego ebooka rzeczywistosc a finanse co jest potrzebne ekonomisci przewiduja kiepska sytuacje bardziej kosztowny dla firm p 6 info bankier p 5 gorszy dla biznesu rynek kredytow 2011 coraz trudniej o kredyt rzeczywistosc zatrudnienie pracownika p 7 info bankier p 6 bezrobocie sklep w sieci zrownowazony rozwoj sztuka konwersacji wazne narzedzia p 8 info bankier p 7 konkursy nie tylko pomysl problemy z kredytami srodki inwestycyjne na e biznes jezyk biznesplanu p 9 info bankier p 8 bledy przy biznesplanie finansowa czesc biznesplanu zarzadzanie element biznesplanu biznesplan a cel przedsiebiorstwa analiza swot w biznesplanie p 10 info bankier p 9 opis dobra badz uslugi w biznesplanie opisowa czesc biznesplanu cel biznesplanu biznesplan streszczenie konstrukcja biznesplanu p 11 info bankier p 10 zadania biznesplanu limitowany internet warunki i czas trwania umow na internet mobilny oferta prepaid internet prepaid p 12 info bankier p 11 internet mobilny tani internet stacjonarny pakiety internetowe na telefony najtanszy internet mobilny najtanszy internet stacjonarny p 13 info bankier p 12 najtanszy internet raport z praktyki korzysci praktyki z uczelni gazetka szkolna p 14 info bankier p 13 staz z up gdzie szukac praktyka zagraniczna na turystyce wolontariat jak skorzystac z pomocy uczelni p 15 info bankier p 14 gdzie szukac rady skad wziac doswiadczenie wiedza tez sie liczy miejsce praktyk warunki praktyki p 16 info bankier p 15 praktyki obowiazkowe umowa o realizacje praktyki zabezpieczenia w postaci hipoteki kredyt na cztery katy raty stale czy malejace p 17 info bankier p 16 wybieramy kredyt hipoteczny analiza umowy kredytowej kredyt mieszkaniowy diabel tkwi w szczegolach dzieci zimowe sporty ubezpieczenie dodatkowe ubezpieczenie dzieci p 18 info bankier p 17 jak wybrac ubezpieczenie dla dziecka ubezpieczenie zdrowotne dla dzieci nieszczesliwy wypadek dziecka czy szkolne ubezpieczenie jest zawsze najlepsze euro 26 p 19 info bankier p 18 ubezpiecz swoje dziecko tuz po tym jak przyjdzie na swiat zabezpiecz dziecku przyszlosc ubezpieczenie posagowe dla dzieci ubezpiecz sie przed wyjazdem wakacyjne ubezpieczenie p 20 info bankier p 19 zadbaj aby wyjazd byl bezpieczny co daje podrozne ubezpieczenie ubezpieczenia na wakacje wakacyjne wyjazdy bezpieczenstwo i spokojna glowa przede wszystkim info bankier p 20